KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816315
*
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 18:23:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:48:07
1
1.000 kr
27/11 11:32:16
2
Vinnande bud
27/11 18:18:54
1
1.200 kr
27/11 18:18:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Felix Hatz
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/11 21:48:07 | 1 | 1.000 kr |
| 27/11 11:32:16 | 2 | Vinnande bud |
| 27/11 18:18:54 | 1 | 1.200 kr |
| 27/11 18:18:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



