KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816315
*
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 18:23:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:48:07
1
1.000 kr
27/11 11:32:16
2
Vinnande bud
27/11 18:18:54
1
1.200 kr
27/11 18:18:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Felix Hatz
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 21:48:07 | 1 | 1.000 kr |
27/11 11:32:16 | 2 | Vinnande bud |
27/11 18:18:54 | 1 | 1.200 kr |
27/11 18:18:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47